Depilacja męskiego owłosienia na brzuchu, klacie, plecach

Nie jest prawdą, że nadmierne owłosienie z rąk czy nóg usuwają sobie tylko kobiety. Wręcz przeciwnie, niepożądane włoski coraz częściej chcą eliminować sobie także mężczyźni, między innymi ze względów higienicznych oraz estetycznych. Duże znaczenie ma także wygoda. Coraz więcej panów decyduje się więc na depilację owłosienia na brzuchu, klacie oraz plecach.

Depilowanie męskiego owłosienia wydaje się być szczególnie popularne wśród panów młodych, a więc w wieku dwudziestu-trzydziestu lat, ale oczywiście nie tylko. Panowie poza włosami na brzuchu czy klatce piersiowej coraz częściej usuwają również owłosienie z karku, spod pach oraz z okolic intymnych.

Jedną ze skuteczniejszych metod eliminowania męskiego owłosienia z brzucha, klatki piersiowej czy pleców jest depilacja laserowa. W ten sposób można trwale usunąć zbędne owłosienie, bowiem światło lasera ma to do siebie, że całkowicie niszczy włosy, aż do komórek znajdujących się w mieszkach włosowych.

By zauważyć zadowalające efekty, zabieg depilacji laserowej na ogół musi zostać przeprowadzony kilkakrotnie. Najczęściej wystarczające okazują się być trzy-cztery zabiegi, ale oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od kondycji włosów, ich koloru, a także od rodzaju skóry.

Depilację laserem męskiego owłosienia odradza się wszystkim tym mężczyznom, którzy cierpią na różnego rodzaju choroby pochodzenia autoimmunologicznego. Tego rodzaju zabiegowi nie powinni też poddawać się panowie, u których została zdiagnozowana cukrzyca czy łuszczyca.

Inną metodą usuwania męskiego owłosienia jest depilacja woskiem. W ten sposób można usuwać włosy razem z ich cebulkami. W trakcie zabiegu stosowane są specjalne plastry pokryte kleistym woskiem. Ta metoda daje efekt gładkiej skóry na około trzy-cztery tygodnie, jednak trzeba dodać, że jest to dość bolesny sposób usuwania owłosienia.

Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu na powierzchni skóry delikatnie podgrzanego wosku, a następnie przykładanie specjalnych pasków, przy pomocy których zrywa się włosy. Ta metoda usuwania owłosienia nie może być stosowana u mężczyzn ze skłonnością do żylaków oraz pękających naczynek.

Mężczyźni coraz częściej decydują się także na usuwanie owłosienia pastą cukrową. Taki zabieg polega na eliminowaniu włosków wraz z cebulkami, a do tego celu jest stosowana specjalna pasta cukrowa. To specyficzny produkt, który zawiera w swoim składzie między innymi cukier, sok z cytryny oraz wyciągi ziołowe. Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest bardzo wrażliwa skóra. Zabieg ten jest jednak nieco mniej bolesny od usuwania włosków woskiem.