Depilacja włosków w nosie

Wiele osób ma problem z meszkiem nad górną wargą, ale jeszcze więcej z nieestetycznie wyglądającymi włoskami, które wystają z nosa. Włosy w nosie pełnią bardzo istotną rolę, mianowicie stanowią swego rodzaju zaporę zatrzymującą kurz oraz pył. Jednak gdy takie włoski stają się zbyt długie, wówczas nie prezentują się zbyt dobrze. Jeśli dotyczy nas problem krępujących włosków, które wystają z nosa, wówczas warto dowiedzieć się, w jaki sposób można się ich pozbyć.

Jedną z najbardziej popularnych metod usuwania włosków z nosa jest wycinanie ich przy pomocy niewielkich nożyczek lub trymera. Takie narzędzia pomagają wprawdzie pozbyć się włosków jedynie na chwilę, jednak mają to do siebie, że są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu i mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku.

Jeśli nadmierne owłosienie w nosie bardzo przeszkadza, wówczas można poddać się nowoczesnemu zabiegowi elektrolizy. Taki zabieg należy jednak wykonać w profesjonalnym gabinecie. Elektroliza polega na umieszczeniu niedużej sondy w dziurce nosa, która ma na celu zniszczenie włosków razem z ich cebulkami. Jest to dość skuteczna metoda depilacji włosków w nosie, jednak wymaga przynajmniej kilku powtórzeń.

Można również zdecydować się na usunięcie włosków z nosa przy pomocy lasera. Wówczas włoski znajdujące się w nosie są poddawane zniszczeniu z wykorzystaniem wiązki światła. Już po kilku zabiegach skóra w nosie staje się gładka i oczywiście wolna od niepożądanego owłosienia. Taki zabieg także powinien zostać przeprowadzony w specjalistycznym i sprawdzonym miejscu.

Nie poleca się usuwania włosków z nosa przy pomocy wosku. Taki sposób jest niebezpieczny, a dodatkowo może powodować rozwój różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych. Można za to sięgnąć po preparaty kosmetyczne do usuwania włosków z nosa – zanim jednak zastosujemy taki specyfik, wcześniej warto przeprowadzić próbę uczuleniową. Działanie takich środków ma na celu usuwanie włosków razem z ich cebulkami.

Dość dobrym pomysłem może okazać się także wybielenie pojedynczych włosków wystających z  nosa. Taki zabieg można wykonać samodzielnie bądź w gabinecie u kosmetyczki. Włoski staną się niewidoczne, ale nie zostaną usunięte. Jest to dość dobra metoda, ponieważ owłosienie przestanie być widoczne, a my nie stracimy włosków stanowiących naturalną barierę przed pyłem i różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Decydując się na usuwanie włosków wystających z nosa należy pamiętać, by nigdy nie używać do takiej depilacji innych preparatów niż te, które zostały przeznaczone do tego celu. Nie stosujmy także past cukrowych oraz wspomnianego wyżej wosku – takie metody mogą w rzeczywistości przynieść więcej szkody niż pożytku i doprowadzić do poważnych infekcji.