Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy i ciała

Istnieje wiele skutecznych metod usuwania owłosienia z pleców, nóg czy rąk. Wciąż jednym z najbardziej popularnych sposobów depilacji jest golenie zwykłą maszynką, jednak efekt gładkiej skóry utrzymuje się wówczas zaledwie kilka dni. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wybór takich metod depilacji, które są szybkie, bezbolesne oraz naprawdę trwałe.

Coraz szersze grono zwolenników ma nowoczesna depilacja laserowa, która jest dzisiaj przeprowadzana w wielu różnych gabinetach kosmetycznych. Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy i ciała jest wprawdzie kosztowne, ale za to przynosi naprawdę zaskakujące rezultaty.

Depilacja laserowa to sposób, który eliminuje owłosienie przy pomocy specjalnej wiązki światła laserowego. Wysoka temperatura skutecznie uszkadza meszki włosowe. Na skutek zabiegu na skórze mogą pojawiać się drobne strupki, jednak znikają one po upływie kilku dni. Nowe cebulki włosów nie są już później wytwarzane.

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem, który powinien być przeprowadzony przynajmniej kilka razy, aby odczuć satysfakcjonujące rezultaty. Na ogół pełny efekt uzyskuje się po czterech lub pięciu wizytach w gabinecie kosmetycznym. Wiele także zależy od tonacji kolorystycznej skóry oraz od koloru samych włosów. Im jaśniejsza skóra, a włosy ciemniejsze, tym depilacja laserowa przynosi lepsze rezultaty.

Warto wiedzieć, że ta nowoczesna metoda usuwania owłosienia z twarzy i ciała wymaga zastosowania szczególnej ostrożności. Przede wszystkim osoby, które chcą poddać się depilacji laserowej muszą już na miesiąc wcześniej zrezygnować z eksponowania ciała na słońce, czyli nie mogą się opalać. Inaczej istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień na skórze.

Bardzo ważne jest także przestrzeganie przeciwwskazań do laserowego usuwania owłosienia. Takiemu zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które przyjmują leki zawierające w swoim składzie związki światłouczulające (występują one między innymi w hormonach, antybiotykach, a także w lekach antydepresyjnych).

Jeśli chcemy poddać się depilacji laserowej, postarajmy się wybrać profesjonalny oraz sprawdzony gabinet kosmetyczny. Niska cena takiego zabiegu niestety może świadczyć o słabej jakości sprzętu, a także o niedoświadczonej obsłudze. Nowsze lasery są bardziej zaawansowane technologicznie, dzięki temu są w stanie w trakcie zabiegu likwidować ból do minimum.

Przy depilacji laserowej każdorazowo ubywa od około piętnastu do trzydziestu procent włosków (tych, które akurat znalazły się w fazie wzrostu). To właśnie dlatego zabieg musi zostać powtórzony kilkakrotnie. Ta metoda depilacji przynosi jednak długotrwały efekt. Zaletą depilacji laserowej jest także brak podrażnień.