Najlepsze maści na wrastające włoski po depilacji

Sposobów na usuwanie męskiego owłosienia z klatki piersiowej czy nawet z damskich nóg jest bardzo wiele. Stosując jednak zwykłą maszynkę do golenia, skóra po depilacji może stać się zaczerwieniona oraz podrażniona. Efektem ubocznym usuwania owłosienia bardzo często okazują się być także wrastające włoski. Jest to dość częsta przypadłość, która dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wrastające włoski zazwyczaj pojawiają się w momencie, kiedy włosy są zbyt słabe i nie mogą przebić się przez naskórek. Dobrym sposobem jest usuwanie takich włosków, gdyż pozwala to uniknąć ewentualnych zakażeń, które wymagają już konsultacji dermatologicznych. Włoski mogą wrastać po goleniu maszynką, ale nie tylko. Taki kłopot może też pojawić się po wyrwaniu włosów woskiem czy nawet depilatorem elektrycznym.

Warto też zaznaczyć, że wrastające włoski to problem, który na ogół dotyczy osób przeprowadzających samodzielną depilację w domu. Zabiegi depilacji laserowej nie niosą ze sobą takiego ryzyka, jednak też nie każdy może sobie pozwolić na usunięcie nadmiernego owłosienia tym sposobem.

Najlepszym sposobem jest zapobieganie wrastaniu włosków, a można zminimalizować ryzyko pojawienia się takiego problemu stosując regularne peelingi. Wystarczy, że raz lub dwa razy w tygodniu usuniemy złuszczoną warstwę rogową naskórka. Taki zabieg kosmetyczny można przeprowadzić samodzielnie w domu, ale można też w tym celu udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się peelingi chemiczne.

Po peelingu skóra staje się nie tylko gładsza, ale także bardziej jędrna oraz elastyczna. Dzięki temu włoski bez trudności będą mogły przebić się przez naskórek, a to pomoże nam uniknąć problemu ich wrastania. Pomocne może być także stosowanie kremów złuszczających, które będą zawierały w swoim składzie specjalne kwasy AHA. Dzięki temu również skutecznie zmiękczymy powierzchnię  skóry i unikniemy przykrego problemu wrastających włosków.

Z wrastającymi włoskami można również radzić sobie przy pomocy różnego rodzaju kremów oraz maści dostępnych w aptece. Są to preparaty, które mają dodatkowo działanie antybakteryjne. Maści na wrastające włoski po depilacji na ogół są specyfikami o działaniu przeciwzapalnym i gojącym – mogą być stosowane w celu usuwania zgrubiałego czy zrogowaciałego naskórka.

Jeśli jednak włoski nadal będą wrastać, a na powierzchni skóry zacznie pojawiać się ropa, wówczas może to być oznaką rozwijającego się stanu zapalnego. W takich sytuacjach należy zaprzestać golenia skóry i w miarę możliwości jak najszybciej skonsultować się z lekarzem dermatologiem.