Problemy z nieestetycznym wąsikiem

Ciemny meszek pojawiający się nad górną wargą nie prezentuje się zbyt estetycznie, tak samo jak ciemne i mocne owłosienie na rękach. Na szczęście obecnie istnieje wiele różnego rodzaju skutecznych metod usuwania wąsika, wystarczy więc znaleźć właściwy dla swojej skóry sposób depilacji, zwłaszcza jeśli włoski są dość widoczne i uprzykrzają nam życie.

Nieestetyczny wąsik jest problemem wielu kobiet i zarazem dość wstydliwą przypadłością. Występowanie takiego rodzaju owłosienia może być w dużej mierze związane z nieprawidłowym stężeniem hormonów typu męskiego, ale oczywiście nie tylko. Jeśli włoski są ciemne i odróżniają się od reszty twarzy, wówczas warto pomyśleć nad ich usunięciem. W tym celu można sięgnąć do wielu różnych metod depilacji.

Jednym z najprostszych sposobów na usunięcie nieestetycznego wąsika jest posłużenie się pęsetą. Ta metoda depilacji jest wprawdzie nieco bolesna, ale na ogół nie powoduje podrażnień. Depilowanie pęsetą wymaga cierpliwości oraz czasu. Jeśli chcemy uzyskać znacznie bardziej trwały efekt, wówczas należy postarać się wyrwać włoski razem z ich cebulkami. Wówczas z nieestetycznym wąsikiem można pożegnać się nawet na kilka tygodni.

Raczej odradza się częste stosowanie maszynki do usuwania wąsika, bowiem jej ostrza mogą wywoływać nieprzyjemne podrażnienia skóry. Co więcej, zgolony meszek nad górną wargą szybko nam odrośnie, a na dodatek będzie mocniejszy oraz ciemniejszy. Dlatego po maszynkę należy sięgać wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach.

Coraz bardziej popularnym sposobem usuwania meszku nad górną wargą jest stosowanie kremu rozjaśniającego. Takie preparaty okazują się być dość skuteczne w walce z niepożądanym owłosieniem, ale zanim zaczniemy je stosować, warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Istnieją bowiem przeciwwskazania do stosowania środków o działaniu rozjaśniającym – sięganie po takie preparaty odradza się chociażby kobietom w ciąży.

By skutecznie pozbyć się nieestetycznego wąsika, możemy też sięgnąć po różnego rodzaju kremy oraz płyny przeznaczone do depilacji włosków. Takie preparaty zazwyczaj posiadają w swoim składzie dodatkowe substancje nawilżające oraz łagodzące podrażnienia, więc sprawdzą się lepiej niż tradycyjna maszynka. Ich działanie najczęściej polega na rozpuszczeniu keratyny włosków, jednak takie środki dają raczej krótkotrwałe rezultaty.

Zanim przystąpimy do usuwania meszku nad górną wargą, warto wcześniej dokładnie oczyścić skórę. Natomiast po wykonaniu zabiegu warto sięgnąć po odżywczy krem, który będzie miał dodatkowe działanie nawilżające. Miejsce po usunięciu włosków może być początkowo zaczerwienione, ale taki objaw powinien szybko ustąpić. Ulgę w takich sytuacjach mogą też przynieść chusteczki nasączone oliwką.